Нині, при розмаїтті способів благоустрою дому, опалювати будинок можна дуже багатьма способами. Це можуть бути не тільки звичайний газ або електроенергія, чи навіть сонячна-вітрова енергія, але і новітні сорти рослин, які наділені високими енергетичними властивостями.
Наприклад, не так давно на Україні (вже в доволі багатьох господарствах, особливо центральної частини України) почали використовувати спеціальні насадження верби. Її так і називають - енергетична верба.
І це не дарма. Адже росте рослина дуже швидесенько, регулярно радуючи нас теплом, зеленню й свіжим повітрям з ланів, полів та степів.
Краще це побачити й почути, багато кваліфікованих землевласників діляться секретами вирощування цієї благодатної культури:
Якщо простити анекдот про турбазу "Карпати" (будьмо толерантними навіть до таких), то в цілому відео більш ніж інформативні.
Відмітимо, що цікаво, що верба є... як не дивно, високобілковою і висококалорійною культурою навіть по листю. Ті, хто знайомі з наукою виживання в дикій природі, знають, що в СИРОМУ листі верби є майже стільки ж білка (6,1 грама на 100 г; а по калоріям - 122 ккал / 100 г), скільки його є В СУХІЙ кукурудзяній чи рисовій крупі (десь на рівні приблизно ~7 грамів білка на 100 г продукту).
До речі, листя верби - безплатний аспірин...
Але мова не тільки й не стільки про це. Ви можете легко впоратись з вирощуванням значної кількості палива для опалення власного будинку, для початку, наприклад, виділяючи для цього всього 2-3 сотки землі біля дому.
Це запросто може бути заболочена чи перезволожена місцевість біля водоймищ з активним рухом води чи з застійною водою... Далі, ви можете комбінувати вирощування верби з вирощуванням інших культур.
Збирання енергетичної верби легко піддається автоматизації та механізації.
А отже, це все робить легким початок такого виду бізнесу.
По прогнозам, це один з кращих способів (нарівні з використанням сонячного обігріву оселі та застосуванням енергії вітру) досягнення енергонезалежності нашого домашнього володіння.
Тому сміливо застосовуймо такий підхід і цю чудову непримхливу, високопродуктивну рослину.
Слава Україні!